Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedTüketim Toplumu – Canlı Sohbet Hatları için yorumlar kapalı

Tüketim Toplumu – Canlı Sohbet Hatları

| Genel | 26 Şubat 2018

Tüketim toplumu. Biten sosyal hayatlar sebebiyle günden güne artan sohbet telefonları kullanıcıları. Artan doyumsuzluk. Peki nedeni nedir? Teknoloji mi insanoğlunun kendisi mi? Son günlerin patlayan sendromu, kaliforniyadan bahsedeceğiz. Amerikalı psikiyatristlere göre hızla artan ve özellikle de genç nüfusta görülen bu psikolojik rahatsızlığın temelinde fazlasıyla tüketim, üretmeden tüketme mantığı, kişisel zevklere olan düşkünlük, bencillik ve yalnızlık var. Bu sendroma sahip kişilerin ortak noktası ise tabi ki mutsuzluk. Uzmanlara göre Kaliforniya sendromunu yaşayan kişiler, kendini evrenin merkezi haline getiriyor ve kendinden başka kimseyi önemsemiyor. Sadece kendisi için harcama yapan, paraya tapan, sorumluluklarını göz ardı eden Kaliforniya sendromlu insanlar iş hayatlarında da istediklerini bulamayıp, kendilerini aramak adına sürekli iş değiştiriyorlar. Bu insanlar kendilerine odaklı yaşadıkları için iletişim yönleri çok zayıf, en ufak bir eleştiriyi bile kişisel bir saldırı olarak algılıyorlar ve yok sayma ya da kendilerini savunma yoluna gidiyorlar. Bir taraftan sevdikleri özgürlük hissi ve kendilerini ön plana koyma isteği diğer tarafta hayal kırıklığı ve yalnızlık yaşatıyor.

Bu sendromun içerisindeki insanlar yaptıkları işler nedeniyle o kadar mutsuzlaşıyorlar ki bu duygudan kurtulmak için eğlenceye ve sekse yöneliyor.

Erkekler güçlerini kadınlarsa güzelliklerini kaybettiklerinde bedenleri tükendiğinde hayatı yaşanmaz buluyorlar ve çoğunlukla intihar ediyorlar.

Bir psikolojik rahatsızlıktan hayat tarzına dönüşen sendromun özellikleri ise şöyle;

  • Eğlenmek, bedensel hazlar, para kazanma hırsı ve kontrolsüz harcama hayatın temel felsefesi olarak algılama,
  • Hayatı tüketmek için yaşama,
  • Üretirken ve tüketirken hatta eğlenirken ortaya çıkan yorgunluk tekrar eğlenerek atılmaya çalışma, Sürekli eğlenme halinin zamanla insan ruhunda oluşturduğu yaraları ortadan kaldırmak için daha çok tüketmeye ve eğlenmeye gereksinim olduğunu düşünme,
  • Tüketimin ve eğlencenin sürekli dozunun artırılması, hayatı sürekli bir kısır döngü içinde yaşama hali
  • Kendine hayran olma, ego fetişizmi de denilebilecek şekilde narsistik eğilimler taşıma,

 

Somut zevk ve eğlenceleri yaşamın amacı olarak görme.

Bu hissayıtınızızn ağırlaştığını hissediyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız sohbet telefonlarından yardım alabilirsiniz. Sohbet telefonları, yedi yirmi dört hizmet veren güvenli muhabbet hatlarıdır.

 

 

451 total views, 2 today