Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedDirencini Artırma – Sohbet hattı için yorumlar kapalı

Direncini Artırma – Sohbet hattı

| Genel | 12 Şubat 2018

Biz bir çok kişisel gelişim yazımızda siz sevgili sohbet hattı kullanıcılarımız için kendimizi sevmekten, kendimize güvenmekten bahsettik. Hep mükemmel olamadığımızdan ama içimizde sevgiyi ve iyiliği taşıdığımızdan bahsettik. Ancak bazen kişiliğimizde bizi ya da sosyal çevremizi rahatsız eden alışkanlıklarımız ya da huylarımız olabileceği konusuna değinmedik. Örneğin çabuk sinirlenen ya da aşağılayıcı konuşma şekline sahip olmak kötü huylardır. Hatta bunlar pişman olacağımız davranışlar sergilememize sebep ola bilirler. Şimdi siz sevgili sohbet hattı kullanıcıları için bu yazımızda sevmediğiniz yönünüzü nasıl değiştirirsiniz ona bir bakacağız?

Genel olarak her şeye olumsuz bakan, mutsuz olan biri misiniz? Bu durumundan memnun olmayan ancak yapısı gereği bunu değiştiremeyenler için çözüm ola bilecek önerilerimiz var. Hayatına daha mutlu ve yeni bir şekilde devam etmek isteyenler önerilere göz atın. Değişimlere ve yaşama pozitif bakın. Bu sizin yaşamınızı değiştirmeniz için bir sinyal olabilir. Sürekli olarak değişimlerin olumlu yönlerini vurgulayarak, beyninizi daha pozitif düşünmeye programlamalısınız. Olumsuz şeylerle karşılaştığınızda bu engelin geçici olduğunu ve size daha iyi şeyler katacağınızı düşünün.

Olaylara karşı güçlü, becerikli ve dirençli olduğunuzu kendinize sık sık hatırlatın. Direncinizi artırmak için öncesinde yaşadığınız olumsuzlukları gözden geçirin ve gerekirse listeleyin. Engellerden korkmamanız gerektiğini göreceksiniz. Korku, suçluluk, sabırsızlık gibi negatif duygular doğru şekilde odaklanmanızı engeller. Hayatınızda yaşadığınız değişikliklere karşı daha güçlü biri olmak için korkularınızı nasıl yendiğinizi, deneyimlerinizden ne öğrendiğinizi gözden geçirin. Hayatınızda olumlu cümleler kurmaya, mutluluk verecek kelimeleri sık sık tekrarlamaya özen gösterin. Size destek olan, her an yardımcı olabilecek insanlarla iç içe olun. Bu kişilerin size verdikleri olumlu önerileri dinleyin ve uygunsa değerlendirin. Harekete geçmeden önce durumu değerlendirin, konunun olumlu ve olumsuz yönlerini gözden geçirin, planlayın ve ne olursa olsun kendinizle ilgilenin. Öncelikli olarak empatiyi öğrenerek bunun baka insanlar da da nasıl hissettirdiğine bakmalısınız. Sohbet hattı bu konuda size yardımcı ola bilir.Eğitimli partnerleri ile yedi yirmi dört hizmet halinde olan hatlarımız tamamen güvenli olup sınırsız sohbet anlayışı ile çalışır.

  

427 total views, 1 today